Historie I. - IX. country bál

21. září 2006 v 13:44 | Čárlí |  Historie
Bylo, nebylo, za devatero horami, desatero řekami, vlastně kecám. Takhle začíná ouplně jiná pohádka. Ale ta naše, bálová, začíná přece jen trošičku blíž.
To se jednou Náhoda stavila na country bále ve Švábenicích. Dodatečně ještě švábeňákům děkujeme, protože po tomto country bálu jsme se rozhodli, že do toho půjdem. Kapelu jsme tenkrát vzali z Bystřice pod Hostýnem. Bratranci totiž hráli taktéž ve Švábenicích a tak jsme si je "vypůjčili", neboť tenkrát jsme neznali nikoho kdo by nám zahrál Báječnou ženskou a podobné hity. Šibenici jsme taktéž okopírovali ze Švábenic a doufám, že se proto na nás nezlobí. Tam totiž country bály (v našem okolí jediné) brzy skončily. Spolu s Domem dětí a mládeže v Němčicích jsme se tedy pustili do akce. Nostalgické vzpomínání na naše začátky nám vždycky vyloudí na tváři úsměv, někdy až nehorázný řehot. Proč jsme to vlastně dělali ve Vrchoslavicích a ne v Němčicích? Odpověď je snadná. Tenkrát jsme netušili kolik přijde lidí. Němčický sál je podstatně větší, ale ve Vrchoslavicích je sokolovna taková útulnější. Při dalších ročnících, kdy už jsme tušili, že lidí bude přibývat, nemělo smysl country bál stěhovat, protože jednou je to vrchoslavský a vrchoslavským zůstane. Ale vraťme se zpět do listopadu 1994.
19.11. jsme si připravili 200 vstupenek a doufali, že přijde aspoň stovka lidiček. A ejhle - 260 !Už se musely začít trhat pohlednice od Bratranců.Tenkrát jsme byli i my zapálení do country tanců a tak náš kroužek pod DDM dělal první předtančení. V přestávkách se na parketě soutěžilo a mimo parket se hrály šipky o litr vína.(Tuto soutěž jsme posléze zrušili, neboť při výkonu některých jednotlivců bychom zkrachovali). Někteří z vás, kteří si čtete tento článek, si první bál ve Vrchoslavicích určitě pamatujete a patří Vám dík za to, že jste vydrželi. Po skončení country bálu jsme se jednohlasně shodli, že určitě budem pokračovat dál a tak už jsme se těšili na další rok.
25.11. 1995 mrzlo až praštělo, padal sníh a sokolovna ve Vrchoslavicích čekala na zahájení II. Country bálu. To že čekala, je doslovné. Odbíjela totiž osmá hodina a kapela stále nikde. Před osmou hodinou přijel před sokolovnu šestistovka Fiat a z něho vyskákaly 4 postavičky i s hudebními nástroji. Bohužel pro nás to ale nebyla objednaná kapela Trní ale skupina Jetel z Brna, kteří přijeli Trňákům vypomoci. Ve 20.30 se konečně objevilo Trní z Boskovic i s aparaturou. Zdržení zavinila sněhová kalamita na Boskovicku a ještě k tomu defekt. Za rekordní čtvrthodinu bylo všechno přichystáno a druhý bál mohl začít. Trní byla známá skupina v klasickém countrybálovém složení a tak vrchoslavskou sokolovnou poprvé zaznělo také banjo, housle a kontrabas.
Jelikož jsme celý rok nelenili, zazelenilo se nám. Na řadu přišla nová výzdoba sálu, a nové představení. Tím byla dvojice mistra republiky Boba & Crazy, kteří předváděli v několika vstupech co dokáží s bičem a lasem. Předtančení předvedl opět náš taneční kroužek pod DDM. K vidění byla taktéž první scénka pojmenovaná První veřejné oběšení ve Vrchoslavicích a objevila se v ní poprvé naše vrchoslavská Calamity Jane. Nechyběly opět soutěže v čele s přetahování lanem. K samozřejmosti každého bálu patří také tombola, která nechyběla ani u nás. II. Country bál ve Vrchoslavicích navštívilo 330 :o) příznivců.
III. Country bál probíhal ve stejné režii jako předešlý. Na 350 přátel country a western mohlo 16. listopadu 1996 přivítat opět skupinu Trní, tentokrát v pozměněné sestavě, potřetí zatančily tanečky z DDM ORION a své umění opět ukázali Bob a Crazy z Uherského Brodu. Novinka byla ve výzdobě, kdy nám Radek Petružela (kreslíř Trnek-Brnek) nakreslil stylové obrázky ve westernovém stylu, které můžete vidět každý rok. Již jsme přemýšleli o jejich stažení, ale byla by to věčná škoda a určitě se na ně rádi podíváte zas a znova. Přetahování lanem a tombola patří k tradici a neobešel se bez nich ani III. Country bál. Vzhledem k neustálému nárustu přespolních, jsme zajistili možnost přespání ve zdejší ZŠ.
Ve stejný datum jako letos, tzn. 22. listopadu roku 1997 se vrchoslavská sokolovna roztancovala počtvrté. Po třetí a naposledy se sálem nesly písničky v podání boskovického Trní. V té době vyhrálo anketu časopisu Folk a Country Objev roku a také to bylo slyšet. Na předtančení jsme si pozvali konečně odborníky a to taneční skupinu Lucky While z Kojetína. (Ta se mimochodem dala dohromady tady ve Vrchoslavicích). Tradičně bál dokreslilo spoustu soutěží a tombola. V roce 97 přišla rekordní návštěva 400 lidiček, což vrchoslavská sokolovna do té doby nepamatovala.
Změnu stylu zaznamenal v pořadí pátý country bál. Velký poutač před sokolovnou hlásil datum 28.11. 1998. Byl to bál na kterém vyšlo 1. číslo našeho - vašeho Timesu. Z Chrastu u Chrudimi k nám dorazila country skupina Klondike, která splnila nad očekávání svůj úkol a 320 tanečníků bylo určitě spokojeno. Chtěli jsme se vyvarovat toho, aby náš country bál byl, jak to většinou bývá, stejný jako ty předešlé a proto jsme se rozhodli střídat jak kapely, tak taneční skupiny. Na tom pátém nám své umění představila T.S. Máta z Dolan u Olomouce. Další třešničkou na dortíčku bylo vystoupení Spolku elegantních dam z Brna, který se nám představil netradiční módní westernovou scénkou a přehlídkou dobového spodního prádla.
Na šestý country bál 20. listopadu 1999 přijela opět skupina Klondike z Chrastu u Chrudimi. Country bál byl oživen scénkou jak se vrchoslavská Calamity Jame dostává pod čepec. Opět vystupoval Spolek elegantních dam, tentokrát ovšem s klasickou módní přehlídkou dobových společenských šatů. O předtančení se nám postarala děvčata z nedalekých Ivanovic na Hané, které si pod vedením Heleny Suchomelové říkají Baby Boys. Vyvrcholením VI. Country bálu byl půlnoční kankán v podání Spolku elegantních dam. Tombola a přetahování lanem bylo samozřejmostí. Vrchoslavskou sokolovnu navštívilo v tento den opět přes 350 účastníků.V tomto roce byla zavedena country bálová kronika, do které nám od té doby můžete napsat vaše přání, stížnosti, vzkazy, prostě cokoliv.
VII. country bál 25.11.2000 byl ozdoben příjezdem Vinnetoua taženého zlatými úhoři. Když Vinnetou, opit ohnivou vodou, slavnostně odstartoval bál, vrhli se tanečníci opět v hojném počtu na parket. K tanci vyhrávala opět country skupina Klondike. Na jednu taneční sérii se na podium postavila také naše skoromístní kapela Náhoda. Nově se nám představily děti z kroužku Westerňáček pracujícím pod DDM Orion. Jak se dělají country tance v podání dospěláků nám po třech letech opět ukázal taneční skupina z Kojetína - Lucky While. Spolek elegantních dam nám po velkém úspěchu předvedl opět kankán, tentokrát trošičku v jiném podání. Kdo si zapomněl něco na sebe nebo si chtěl pořídit novou výbavičku, mohl si posloužit v krámku u Bočana, který k nám přijel z Prahy.
17. listopadu, na státní svátek, se konal, aspoň z našeho pohledu, jeden z nejúspěšnějších bálů v celé osmileté sérii. Při VIII. Country bálu se na podium postavila počtvrté a naposledy skupina Klondike. Country bál započal nečekaně - bitkou. Na scéně se objevil kaskadérsko herecký spolek "Vrchoslavošbáloš". Když vše vyřešil svým zakročením Limonádový Joe v podání vrchoslavského maskota - Lega, mohlo se začít tančit. Opět se ukázali naši nejmenší z Westerňáčku. Super podívanou nám zajistila skvělá taneční skupina ze slovenského Trenčína - Maryland. Opravdu podívaná jakou Vrchoslavice ještě nezažily a vrcholem bylo jejich vystoupení Cloggingu. Dalším skvělým vystupujícím byla dvojice z Prahy- s bičem a kolty Jindra Zobl a s lasem mladík Marek Kaiser. Oba opravdu uměli a obdrželi zasloužený aplaus. Opět byl k dispozici Bočan se svým stánkem a samozřejmě lanová přetahovačka.
IX. Country bál začal opět scénkou zahranou spolkem "Vrchoslavošbáloš", kdy nás navštívila řada filmových hvězd, Rozpadlíkem počínaje a komisařem Rexem konče. Premiéru si odbyla uherskohradišťská formace Telegraf. Své role se chlapi zhostili na jedničku a doslava to oddřeli. Po tradičním Westerňáčku se nám svými tanci představila brněnská taneční skupina La Quadrilla. Bičem nám zapráskal Láďa Šín z Rýmařova. Bočan a spol. patří již ke koloritu vrchoslavského country bálu stejně jako bohatá tombola a přetahování lanem.
Tradicí na každém bále stalo losování ze vstupenek a to stylový dort, litr Vrchoslavské ohnivé vody a volná vstupenka na další ročník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spam spam | E-mail | Web | 18. prosince 2009 v 14:58 | Reagovat

We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community. Your blog provided us valuable information to work on.You have done a marvellous job

2 spam spam | E-mail | Web | 2. ledna 2010 v 21:19 | Reagovat

Thanks for the article. Blogging is replacing main stream news for many people.

3 dress halter dress halter | E-mail | Web | 31. ledna 2010 v 13:30 | Reagovat

A 22-year-old man is arrested on suspicion of murder after a man was found fatally wounded outside a Blackpool pub.

4 Jitka Jitka | E-mail | Web | 2. února 2010 v 10:51 | Reagovat

Sem napište komentář
Ahoj, jste dobrý.
Co kdybyste udělali nějaký country bálna jaře? Rádi bychom si u vás také zahrály. Jsme dámská 8-mi člená skupina z Prahy.
Jitka Maroušková tel. 604 54 13 56

5 Jitka Jitka | E-mail | 2. února 2010 v 10:52 | Reagovat

Ahoj můžete zavolat na tel. 604 54 13 56 Country Ladies

Jste dobrý

6 glo minerals discount glo minerals discount | E-mail | Web | 14. února 2010 v 19:38 | Reagovat

Menschen mitgefohlt habe der mit roten Flecken vorne gestanden ist und sein Referat gehalten hat.

7 thomas sabo charms thomas sabo charms | E-mail | Web | 1. září 2010 v 8:25 | Reagovat

This is a stylish method to defining this with zithromax sinusitis dosage. Doing that easily fits in one's schedule. Doing that is a path to make more zithromax packets. But, those of you who know me know that I hate your interest.

8 Air Jordan Shoes Air Jordan Shoes | E-mail | Web | 14. prosince 2010 v 9:38 | Reagovat

*The more you learn, the more you know.

9 Smithk726 Smithk726 | E-mail | 1. dubna 2014 v 2:55 | Reagovat

Very nice! bdddkdbcfe

10 Pharmb258 Pharmb258 | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 23:26 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://opxaiey2.com/oyyayay/1.html">cheap goods</a>

11 Pharmd840 Pharmd840 | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 23:29 | Reagovat

Very nice site!

12 Smitha349 Smitha349 | E-mail | 3. dubna 2014 v 18:10 | Reagovat

At this time it seems like Movable Type is the best blogging platform available right now. from what I've read Is that what you are using on your blog? cddaadebed

13 viagra_sale viagra_sale | E-mail | Web | 3. dubna 2014 v 18:54 | Reagovat

Hello!

14 Smitha918 Smitha918 | E-mail | Web | 18. května 2014 v 7:14 | Reagovat

you are in reality a good webmaster. The site loading pace is incredible. It kind of feels that you're doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a great process on this matter! agkedkgadccadcdf

15 cialis cialis | E-mail | Web | 7. srpna 2016 v 5:55 | Reagovat

Your style is really unique compared to other folks I've read stuff from.

16 Smithc507 Smithc507 | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 13:37 | Reagovat

if making snowfall leaps Hermes purses And totes operating 3ounce throwaway duplicate Hermes cups of coffee or even a conforms icle, pour the juices a mixture on the road to these kind of people until it is they have been perfect possessions wall plug ecommerce better than nearly full. gcckagbecfbddded

17 Pharma293 Pharma293 | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 6:26 | Reagovat

Hello!<a href="http://via3indian.com/#1.html">generic viagra india pharmacy</a>

18 Vidmanruits Vidmanruits | E-mail | Web | 26. října 2017 v 14:25 | Reagovat

dosis cialis 20 mg

      <a href=http://cialisknz.com/>order cialis online</a>

    <a href="http://cialisknz.com/">generic cialis</a>

    eneric cialis toronto canada

19 bakkachind bakkachind | E-mail | Web | 9. června 2018 v 0:11 | Reagovat

viagra and heart issues
<a href=http://viagrabs.com>check it out</a>
can you use viagra past the expiration date
<a href="http://viagrabs.com">free viagra sample pack</a>
over the counter replacement for viagra

20 bakkachind bakkachind | E-mail | Web | 19. června 2018 v 1:33 | Reagovat

is it legal to buy viagra online in the uk
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra cost</a>
viagra and crack
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra reviews</a>
how long does viagra work after taking it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.