Historie X. Country bál

27. září 2006 v 9:59 | Čárlí |  Historie
K tanci vyhrávala na jubilejním country bále country skupina Telegraf z Uherského Hradiště. Kapela ve složení Roman Rathůský - kontrabas, Robert Adamec - kytara, Zdeněk Hasala - Banjo, Jirka Bránka - housle, Vladimír Doskočil - mandolína hraje od roku 1995 a má na svém kontě mnoho skvělých vystoupení. Jejich bluegrassové a country everegreeny jsou ozdobou každého správného countrybálu.
Další hudební kapela, která navštívila vrchoslavská prkna, je slavný plzeňský COP. (www.copmusic.cz).
Maryland z Trenčína se nám představil v roce 2001 na VIII. country bále. Tato špičková taneční skupina nám předvedla klasické country tance i moderní clogging. Maryland má za sebou řadu ocenění jak na Slovensku tak v České repupblice.
Dalšími vystupujícími byla děvčata ze Spolku elegantních dam, též Tingel Tangel Sisters Tanz. S.E.D. vystupoval ve Vrchoslavicích v roce 98 a 99. Spolek vznikl v roce 1994 a předvádí po celé republice své modely dobových historických oděvů. Žádaným programem, který S.E.D. předvádí a který dnes také uvidíte, je populární kankán. Obrovským úspěchem bylo získání titulu "Objev roku" na prestižní soutěži tanečních souborů "STODOLA" v Praze v roce 2002.

Další známou tváří, která se objevila na výroční country bále byl mistr honáckého biče, Láďa Šín - Gin, který se nám představil poprvé v předešlém roce. 3 na mistrovství světa a mistr Evropy z roku 2001 se nám opět představil se svou láskou - bičem.
Novou tváří ve Vrchoslavicích byl Láďa Adámek - AKÁDA ze Šumperka. Jeho ohňové show ozdobilo již nejednu akci po celé republice a s točením s ohněm patří k nejlepším v republice.

Hned na úvod X.Country bálu se opět představila naše hereckokaskadérská skupina Vrchoslavošbáloš se svou úvodní, mírně erotickou scénkou.Klasické téma - zhrzený manžel, maželka a milenec, vražedný souboj....
1O. countrybál byl důstojno tečkou za prvním desetiletím svého života. Ve vrchoslavské sokolovně se mačkalo na 500 ! lidiček. Končil tak jak každý rok nad ránem a že jsme si ho letos opravdu užili !
To ještě nikdo netušil, že za desátým country bálem se zvřela i etapa s přídomkem "vrchoslavský" a další roky se nám stane domovem němčická sokolovna. Ale to je už jiný příběh.
A zde jsou další ohlasy: ( opis z Timesu 2004 )
Tak jsme pomaloučku vykročili do druhého desetiletí. Zní to neuvěřtielně, ale je to tak. Na desátém countrybále jsme si společně zavzpomínali díky fotkám a plakátům, náš divadelní spolek Vás pobavil scénkou "Ze života úředníčka", bičem nám zapráskal Gin z Rýmařova, společenské šaty a spodní prádlo nám předvedla děvčata ze Spolku elegantních dam z Brna, jak se má správně tančit nám ukázal Maryland z Trenčína, tančilo se do country tónů hradišťsko-kroměřížské kapely Telegraf, půlnoční třešničku na dortu nám zapálil Akáda ze Šumperka svým ohňovým show a nejvzácnějším hostem a gratulantem byl plzeňský COP. Nedá mi to, abych nenapsal to, co mi Míša Lecht řekl: "Hele, sjezdili jsme toho hodně a vůbec jsme nevěděli do jaký díry jedem. Máte to tu ale super, to jsme nečekali a už vůbec jsme netušili, že lidi dokážou tančit i na to co hrajem a pořád. Máte to tu fakt dobrý.". Jsme trošku ješitní, ale taková slova od takové kapely fakt potěší. A vrchoslavský bál nechválil jenom Cop, ale i další. Tak doufáme, že i vy jste tady rádi a že se k nám každý rok rádi vracíte. Za to Vám všem patří velký dík.Ještě bych chtěl na závěr poděkovat všem, kteří se kolem bálu točí (a není jich málo) a při tom nejsou moc vidět. Naše ženy, děti, psové, kočky, spolupracovníci a spolupracovnice, ředitelky a ředitelové, sponzoři, kamarádi a přátelé, rodiče, prarodiče atd.. Těm všem patří velké DĚKUJEME !
Ostatní fotéčky nalezenete v Galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chystáte se na letošní country bál?

Jasně, nenechám si ho ujít 55.6% (25)
Snad mi to vyjde 13.3% (6)
Ještě nevím 4.4% (2)
Asi ne 6.7% (3)
Ne 20% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.