XV. Country bál máme za sebou

25. listopadu 2008 v 9:11 | Čárlí |  Historie
Takový byl XV. Country bál

Když jsem před rokem dávali dohromady větší část programu na výroční "patnáctku", netušili jsme, že se nám podaří vyprodat němčickou sokolovnu. Už čtrnáct dní před bálem bylo jasné, že do sálu se dostanou pouze ti , kteří si objednali v dostatečném časovém horizontu lístky. Ti, kteří přišli "naslepo" mohli doufat, že někteří z objednaných nepřijedou díky počasí nebo nemocem.
Program začínal tradičně ve 20.00 hod. před plným sálem scénkou Kántrošbáloš, tentokrát na téme Konec Limonádového Joea. Diváci mohli dokonce na sálu vidět v přímém živém přenosu operaci slepého střeva. Pak už se svých nástrojů chopili bluegrassoví muzikanti z kapely Telegraf. O taneční vložku se starala po celý večer slovenská taneční skupina Maryland z Trenčína. Z nedalekého Bezměrova přijel ukázat své umění s kolty Pepa Pedro Zahradník, který získal letos třetí místo na MS Evropy právě v této pistolnické disciplíně. Po soutěži, která se po čtrnáctileté nadvládě přetahování lana změnila na hod podkovou, nastoupila legenda české country scény - Schovanky. Dostali tanečníky i posluchače do pořádného varu. Půlnoční vystoupení Akády s jeho ohňovým show, bylo opravdu něco úžasného. Taková atmosféra, jaká byla při jeho vystoupení, se jenom málokdy a málokde vidí. Třešničkou na country bálovém dortu bylo druhé vystoupení Kántrošbáloš, tentokrát s epizodou ze seriálu Tak jde čas. Náš country bál musí být vždycky něčím výjimečným, ať už plánovaně či nikoliv. Tentokrát se bálu účastnila jedna maminka, která za potlesku celého sálu vyrážela kolem půlnoci přímo do porodnice. Ve tři hodiny deset minut pak bylo vyhlášení countrybálového dítěte. Narodila se Lenička. V půl čtvrté, kdy ještě byl plný parket tanečníků, zazněly poslední tóny kytar a XV. Country bál byl ukončen. Co dodat závěrem? Ceny rozdány, vstupenky vylosovány, muzikanti unavení, organizátoři unavení, ale všichni šťastní, že se to opět povedlo.
Tonda Čárlí Bartošík

Tak patnáctku máme úspěšně za sebou. Král zemřel, ať žije král! Než se nadějem bude šestnáctý. Po shonu, který bálu předcházel (přípravy, chystání a tak..), následuje zas nekonečné období úklidu. Jak bude trošku více času tak napíšeme určitě nějaký hodnotící článeček. Pokud by měl někdo zájem o videozáznam buď z letošního nebo z minulých bálů (počínaje desátým), napište mi na mejl a já Vám to rád pošlu. (a.bartosik@ seznam.cz).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.